Proč vyzkoušet kolečkové lyže?

slabší zimy - kolečkové lyže už dávno neslouží k letnímu tréninku jen špičkovým běžkařům. Čím dál častěji se na "kolce" postaví i milovníci bílé stopy, kteří si v posledních slabších zimách dostatečně neužili sněhu. Pokud se vám tedy nechce nebo nemůžete vyrazit někam daleko za sněhem, tak věřte, že i na kolečkových lyžích si běžkování můžete opravdu užít.

všestranná disciplína – při jízdě na kolečkových lyžích se zatěžují komplexně svaly celého těla, rozvijí se stabilita, vytrvalost i rychlost, a to v závislosti na zvolené tréninkové metodě a technice. Pokud kladete důraz především na komplexnost pohybu, tak potom pro vás bude vhodné spíše bruslení. Chcete-li se zaměřit více na vrch těla, tak zvolte klasickou techniku, kde se ve velké míře uplatňuje soupaž.  Díky velké všestrannosti je jízda na kolcích vhodná, jako doplněk ke sportům, ve kterých převažuje jednostranné zatížení organismu. Jedná se tak tedy o vhodný doplněk např. pro běžce či cyklisty. Výhodou je, že se při jízdě méně namáhají klouby, což rozhodně ocení nejeden běžec

příprava na zimu – pokud chcete tuto zimní sezonu porazit své „tradiční“ soupeři či kamarády, se kterými se hecujete nebo si prostě jenom zlepšit čas na své oblíbené trati, tak kolečkové lyže vám s tím určitě mohou pomoci. Na kolečkových lyžích totiž zapojujete stejné svalové skupiny, jako na běžkách. Neméně důležitou roly hraje také zlepšování stability, koordinace a techniky, což má zásadní vliv na efektivitu vykonávaného pohybu.

chuť vyzkoušet něco nového – máte rádi nové výzvy? Věřte, že kolečkové lyže vás určitě nezklamou, jelikož v sobě kombinují vytrvalost, sílu, adrenalin a stále trochu i té exotiky. Je vcelku jedno, zda pro vás představuje výzvu sjet z mírného kopce či naopak vyjet nejvyšší vrchol v okolí, jelikož na kolečkových lyžích si bezesporu vždy najdete nějakou výzvu.

poznáte nové lidi – lidé pohybující se okolo kolečkových lyží tvoří poměrně heterogenní skupinu lidí s nejrůznější výkonností i motivací, takže se nemusíte bát, že byste mezi ně „nezapadli“. Navíc všechny spojuje vášeň pro kolečkové lyže, která u některých jedinců hraničí až s obsesí =). Rádi vám tedy poradí se vším ohledně kolečkových lyží.

Všechny začátky jsou těžké, ne u každého sportu navíc hrozí modřiny a odřeniny. Pokud vám při prvních pokusech poradí někdo zkušený, můžete se vyhnout chybám, které se postupem času špatně odbourávají

Posted in: Informace o kolečkových lyžích

Gallery

Related posts